Povodom sudjelovanja u nacionalnom čitalačkom izazovu “15 po 15: cijela Hrvatska čita djeci”, učenici produženog boravka posjetili su Narodnu knjižnicu Vlado Gotovac Sisak, 26. siječnja 2026.g. Sudionici izazova pozvani su na svakodnevno i redovito čitanje djeci u trajanju od 15 dana, od 15. do 29. siječnja 2026.g. Sa ciljem da čitanje postane dio svakodnevice, ovim projektom se utječe na razvoj govora, bogaćenje rječnika, razvoj mašte i jačanje emocionalne povezanosti između odraslih i djece.
Učenici su se u knjižnici upoznali sa slikovnicom “Ježeva kuća: Zima” autorice Elene Ulyeve. Kroz slikovit i zanimljiv način su ponovili sadržaje o zimi. Pokazali su bogato znanje o prirodi, biljkama, životinjama, vremenu te promjenama koje nose godišnja doba.
Učenici su se izjasnili kako redovito posjećuju gradsku knjižnicu, posuđuju i čuvaju knjige – najviše vole stripove, slikovnice i enciklopedije. Istaknuli su kako vole kada im roditelji čitaju priče, a neki od njih čak i sami čitaju svojoj obitelji.
učiteljica Iskra Brkić Umiljenović

